خمس به ما تعلق نمی گيره خداوکيلی

بدجوری گیر کردیم تو گیرودار برگزاری سمیناری که بین المللیه و اومدن مهمونای خارجی داره جدی می شه و هزار بدبختی به دلیل عدم انجام تعهدات بعضی مشارکت کنندگان محترم و بی پولی و بی یاری که نه کم یاری و گرفتاری های مدل به مدلی که داریم طلب کارا هم اومدن سراغمونو پولشونو می خوان بابت کارهای انتشاراتی ۸۰۰ هزار تومان باید تا پایان هفته تقدیم شود و بابت اجاره دفتر هم که باید در اسرع وقت سه میلیون تومان بپردازیم اونم با حساب تقریبا خالی انجمن و بی حالی اعضای محترم در تعطیلات تابستانی به اغماء افتاده و اعلام شرمندگی یاران همیشگی که تنهایمان نمی گذاشتند .

با مالک محترم که صحبت کردیم و روضه هارا خواندیم و اندر ضرورت همیاری با سازمانهای غیردولتی برایش سرودیم با ما هم نوا شد و از ۵ میلیون دو تومانش را تخفیف داد برای تامین مبلغ مورد نیاز هم فعلا دست به دامان خدای کریم و خلقش شده ایم و خزانه دار محترم هم طاقت از کف داده دم به ساعت می پرسد چی شد جور شد این پول آبرومون رفت و ما می گیم نزد الله تعالی بی آبرو نشویم جانم !

بابا ما سیدیم خمس نمی رسه بهمون ؟ بدیم به این  انجمن ؟ ما که زندگیمونو گذاشتیم پای این نهادهای نوپای مدنی ، حالا صدقه نمی تونیم بگیریم خمس چی یکی بپرسه به ما جواب بده .  در همه ممالک متمدنه دنیا بخش خصوصی مالیاتشو به جای پرداخت به دولت می ده به ان جی اوها و خیریه ها ما که متمدن هم نیستیم پس اصلا ان جی او می خوایم چیکار بیکاریم ما کار برای خودمون درست می کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

/ 5 نظر / 22 بازدید
آرش عجم

سلام وبلاگ جالبی داری اگه می شه یک سر به وبلاگ من بزن نظر یادت نره منون می شم بای

پژوهشگر

حتما همينطوره در بزرگی خدا و کرمش شکی نيست اگه اين شکوه هارم نکنيم که ديگه دلمون می پوسه اخوی

مصطفی مردانی

سلام البته باید گفت پول دردسر اول و اخره که البته همون اخر هم حل میشه خوبه که به جای دیگه گیر نکردید موفق باشید......