جلسات هیأت مدیره

جلسات هیأت مدیره انجمن زنان پژوهشگر تاریخ طبق روال معمول، هر دو هفته یک نوبت با حضور اعضای هیأت مدیره و بازرس طی ماههای مهر و آبان برگزار شد.

در این جلسات، پس از مبادله اخبار گوناگون در حوزه تاریخ و مطالعات زنان مروری بر برنامه های جاری انجمن در سه بخش آموزش، تشکیلات و پژوهش صورت پذیرفت و پی گیری مصوبات توسط این کمیته ها مورد تأکید قرار گرفت. در مورد طرح پژوهشی بررسی تاریخچه پوشش زنان در ایران با توجه به عدم پذیرش آن از سوی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم پیشنهاد شد تیمی از پژوهشگران داوطلب آن را انجام دهند که با توجه به عدم امکان تأمین بودجه آن توسط انجمن، خانم سیما سلطانی اجرای بخش پیش از اسلام این طرح را تقبل کرد.

به گزارش مسئول کمیته پژوهش زمان قطعی برگزاری دومین سمینار بین المللی زن در تاریخ اسلام آبان 88ش. / نوامبر 2009م. و مکان آن تهران خواهد بود و تاریخ مورد نظر از ابتدای قرن 13 تا ابتدای قرن 19 میلادی (برابر با قرن 7 تا 13 هجری قمری) خواهد بود.

پیشنهاد برگزاری دو کارگاه ویژه برای سمینار یکی به منظور "نقد و بررسی سمینارهای قبلی و ارائه نقاط قوت و ضعف آنها" و دیگری "آموزش چگونگی تدوین یک مقاله تاریخی مناسب در سمینارهای تخصصی" از مصوبات جلسات هیأت مدیره بود.

همچنین پی گیری دریافت کمک های داوطلبانه برای پیشبرد فعالیت های انجمن توسط خزانه دار، پی گیری طرح ارسالی انجمن به پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تشکیل جلسه مشورتی کمیته پژوهش با اساتید گروه تاریخ دانشگاه الزهرا و سفر به استان آذربایجان شرقی به منظور نظارت بر عملکرد شعبه انجمن و نیز برگزاری یک نشست علمی با حضور دکتر اتحادیه و برگزاری جلسه آموزشی تکمیلی سند شناسی، مورد تصویب قرار گرفت

در جلسات حاضر موضوعات دیگری مطرح گردید که اهم آن عبارت بودند از:

-         درخواست گزارش مستمر از مسئولین کمیته ها

-         پی گیری فعالیت های شعب در بخش های مختلف بویژه طرح های پژوهشی از سوی مراکز علمی و فرهنگی داخل کشور

-         استمرار برنامه های آموزشی

-         برنامه ریزی سفر به اصفهان به منظور دیدار و گفتگو با اعضای انجمن در آن شهر

-         چگونگی ارائه مقاله به دومین سمینار بین المللی زن در تاریخ اسلام

-         برگزاری جلسات مشترک انجمن با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه الزهرا

-         برگزاری برنامه تجلیل از مقام علمی و فرهنگی دکتر منصوره اتحادیه تا پایان سال جاری

-         پی گیری امور مربوط به چاپ و انتشار مجموعه مقالات سمنیار زن در ادوار مختلف تاریخ ایران که سال 81 در شیراز برگزار شد.

/ 0 نظر / 59 بازدید