به ياد استاد

پنجم فروردین هر سال یادآور خاطره ای تلخ است . در این روز اهل تاریخ ، مرد بزرگی را از دست دادند که تنها معلم تاریخ نبود ، بلکه معلم اخلاق و انسانیت نیز بود .
شادروان دکتر محمد اسماعیل رضوانی ، ادب آموخته مکتب پدری فاضل ، مرحوم شیخ جعفر رضوانی و ادیبان و فاضلانی چون : مرحوم سید محمد فرزان ، مرحوم ایت الله آیتی بیرجندی ، مرحوم فروزانفر و استاد دکتر محمد حسن گنجی بود و خود نیز ادب آموز بسیاری از استادان و محققان تاریخ و ادبیات گردید .
ما اعضای انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ، همواره خود رامدیون محبت ها و الطاف بی دریغ استاد دکتر محمد اسماعیل رضوانی می دانیم و در یازدهمین سالگرد درگذشت آن دانشمند فقید و در آستانه سالروز ولادتش  یاد و خاطره شان را گرامی می داریم .
آنچه که یاد و نام آن استاد را در خاطره ها ماندگار کرد ، نه فقط کلاس درس و سخنان دلنشین وی ، بلکه صداقت ، تواضع و آرامش درونی او بود که سبب آرامش مخاطبانشان نیز می شد .
تخصص و تسلط ایشان در تاریخ مطبوعات ایران سبب شد که به حق ، به وی لقب مرد تاریخ مطبوعات داده شود و هم چنین به عنوان یکی از شاخص ترین استادان و محققان تاریخ ایران به ویژه تاریخ انقلاب مشروطه و تاریخ معاصر شناخته شود .

/ 1 نظر / 20 بازدید
مرجان

دوست عزیز من تمام مطالب سایت شما را خوندم به همین خاطر فکر کردم که شاید شما بتونید به من کمک کنید من دارم یک تحقیق می نویسم برای دانشگاهم و خیلی هم روش کار کردم می خام خیلی تمیز از آب در بیاد حالا می خوام اگر شما سایت و مطالبی درباره ی (نقش زنان در مشروطه)داشتید برام بفرستید .....ممنونم امیدوارم که بتونم جبران کنم