یاد فرزانگان ساحت فرهنگ و علم و ادب کشورمان جاودانه باد

انجمن زنان پژوهشگر تاریخ در طول حدود یک دهه فعالیت خود همواره از حمایت فرهنگ دوستان و فرهیختگان این مرز و بوم برخوردار بوده است و این خود سرمایه ای ارجمند برای انجمن و اعضای داوطلب آن است که قابل قیاس با کمک های مالی و مقطعی نیست. این حمایت ها علاوه بر اساتید تاریخ و تاریخ پژوهان کشورمان که عنایت و التفاتشان به این مجموعه فرهنگی قابل ستایش است، توسط دیگر اندیشمندان و شخصیت های فرهیخته نیز انجام شده که در این میان روانشاد احمد بورقانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
بورقانی انسان وارسته ای که دنیا و مظاهر و ظواهر آن را به هیچ گرفت تا آنگاه که بانگ جرس آمد سبکبال به سوی خالق یگانه و پروردگار بی همتایش پرگشاید و چه آرام و مطمئن به این راه سخت و صعب شتافت. گویی هم جواری دوست و مصاحبت یاران خدایی او را خوش تر از همه دلمشغولی های دنیا بود.
بورقانی رفت و همه دوستان و هم فکران و همراهانش را در غم و اندوه و حسرتی سترگ باقی گذاشت. آشنایی انجمن با زنده یاد بورقانی به بزرگداشت یکصدمین سالگرد پیروزی انقلاب مشروطه باز می گردد و به سمیناری که با مدیریت ارزشمند او با نام یکصدمین سال پس از مشروطیت برگزار شد.
دعوت از انجمن برای همکاری در برگزاری این سمینار با شناختی که از این بزرگمرد و سایر دوستان و هم فکرانش داشتیم، بلافاصله اجابت شد. حضور در شورای سیاستگزاری و هیأت علمی و شرکت در برنامه های جنبی از جمله نمایشگاه عکس و سند و کتاب، همه فرصت هایی استثنایی بودند برای شناخت هر چه بیشتر او و شخصیت والایش و اینک خاطرات شیرینی که از آن دوران کوتاه در یاد مانده و نام نیکش، یادگاری گرانقدر است برای ما.
فراموش نمی کنیم فرزانگان ساحت فرهنگ و علم و ادب کشورمان را و یاد احمد بورقانی را نیز زنده و جاودان نگاه خواهیم داشت.

/ 0 نظر / 18 بازدید