- انجمن زنان پژوهشگر تاریخ -
 
 

پنجم فروردین هر سال یادآور خاطره ای تلخ است . در این روز اهل تاریخ ، مرد بزرگی را از دست دادند که تنها معلم تاریخ نبود ، بلکه معلم اخلاق و انسانیت نیز بود .
شادروان دکتر محمد اسماعیل رضوانی ، ادب آموخته مکتب پدری فاضل ، مرحوم شیخ جعفر رضوانی و ادیبان و فاضلانی چون : مرحوم سید محمد فرزان ، مرحوم ایت الله آیتی بیرجندی ، مرحوم فروزانفر و استاد دکتر محمد حسن گنجی بود و خود نیز ادب آموز بسیاری از استادان و محققان تاریخ و ادبیات گردید .
ما اعضای انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ، همواره خود رامدیون محبت ها و الطاف بی دریغ استاد دکتر محمد اسماعیل رضوانی می دانیم و در یازدهمین سالگرد درگذشت آن دانشمند فقید و در آستانه سالروز ولادتش  یاد و خاطره شان را گرامی می داریم .
آنچه که یاد و نام آن استاد را در خاطره ها ماندگار کرد ، نه فقط کلاس درس و سخنان دلنشین وی ، بلکه صداقت ، تواضع و آرامش درونی او بود که سبب آرامش مخاطبانشان نیز می شد .
تخصص و تسلط ایشان در تاریخ مطبوعات ایران سبب شد که به حق ، به وی لقب مرد تاریخ مطبوعات داده شود و هم چنین به عنوان یکی از شاخص ترین استادان و محققان تاریخ ایران به ویژه تاریخ انقلاب مشروطه و تاریخ معاصر شناخته شود .

لینک نوشته
سه‌شنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - انجمن زنان پژوهشگر


جهت رويت مطالب قبلي به آرشيو وبلاگ مراجعه كنيد
 
انجمن زنان پژوهشگر تاريخ
اخبار وبلاگ ها
ليست وبلاگ ها

آمار و خروجی
  RSS 2.0  


Powered by:
پرشین وبلاگ