- انجمن زنان پژوهشگر تاریخ -
 
 

هرچه برگزاری سومین سمینار جدی تر می شود ، نگرانی ها و دلواپسی ها هم افزایش پیدا می کند و دلیلش هم تنها عدم اطمینان از جلب منابع مادی است وگرنه منابع انسانی و سرمایه های علمی و تجارب گرانقدر به میزان کافی اطمینان بخش هستند . باری توکل به خدا می کنیم و ادامه می دهیم . از شما چه پنهان ما به منابع معنوی متصل شده ایم که کارمان را تضمین می کند . کاش شما هم توفیق زیارت بانو ربابه صدر را پیدا می کردید . من نمی دانم این همه ایمان و نور معنویت چگونه در یک انسان جمع می شود آن هم در قرن ۲۱ و در شاهراه فرهنگ های شرق و غرب ، لبنان ، این همه مصیبت از زمان ربوده شدن امام موسی صدر و پس از آن خم به ابروی این زن نیاورده و روزبروز قدرت و صلابتش بیشتر می شود . سیده ربابه از آن زنانی است که به حالش غبطه می خورم .

روز ۴ شنبه که برای همایش حقوق بشر و دین به دانشگاه مفید قم رفته بودم ، فرصت خوبی بود تا موضوع سمینار را با دوستان فاضل درمیان بگذارم . از بعضی بزرگان قول نگارش مقاله را گرفتم و خواستم ما را در برگزاری هرچه بهتر سمینار یاری دهند . 

دکتر بختیاری و دوست دیگری هم روز ۵ شنبه برای بررسی امکان برگزاری سمینار در یزد به این استان سفر کردند و هنوز فرصت نشده تا گزارش کار خود را به هیات مدیره بدهند .

ما همچنان در حال رایزنی برای جلب مشارکت مراکز و نهادهای فرهنگی و اقتصادی هستیم . این سمینار باید باشکوهترین و منظم ترین سمینار ما باشد چون نام مراکز معتبری را با خود همراه دارد . زمان کوتاه است برای انتشار فراخوان باید تعجیل کرد . ظرف چند روز آینده باید مکان را قطعی کنیم زمان هم مشخص است اعضای هیات علمی هم تقریبا تعیین شده اند  می ماند تیم اجرایی که باز هم امیدمان به اعضای با انگیزه انجمن است و دوستان وفادار و یاران همراه

تا بعد

لینک نوشته
شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - انجمن زنان پژوهشگر


سلام

می خواستم بگم اوضاع انجمن خوبه الحمدالله

در اولین فرصت بیشتر صحبت می کنیم

فعلا این پایان نامه بدجوری وقتم رو گرفته

و کارهای متفرقه که نمی شود اولویت بندیش کرد همچنان ادامه دارد ...

لینک نوشته
سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - انجمن زنان پژوهشگر


پنجم فروردین هر سال یادآور خاطره ای تلخ است . در این روز اهل تاریخ ، مرد بزرگی را از دست دادند که تنها معلم تاریخ نبود ، بلکه معلم اخلاق و انسانیت نیز بود .
شادروان دکتر محمد اسماعیل رضوانی ، ادب آموخته مکتب پدری فاضل ، مرحوم شیخ جعفر رضوانی و ادیبان و فاضلانی چون : مرحوم سید محمد فرزان ، مرحوم ایت الله آیتی بیرجندی ، مرحوم فروزانفر و استاد دکتر محمد حسن گنجی بود و خود نیز ادب آموز بسیاری از استادان و محققان تاریخ و ادبیات گردید .
ما اعضای انجمن زنان پژوهشگر تاریخ ، همواره خود رامدیون محبت ها و الطاف بی دریغ استاد دکتر محمد اسماعیل رضوانی می دانیم و در یازدهمین سالگرد درگذشت آن دانشمند فقید و در آستانه سالروز ولادتش  یاد و خاطره شان را گرامی می داریم .
آنچه که یاد و نام آن استاد را در خاطره ها ماندگار کرد ، نه فقط کلاس درس و سخنان دلنشین وی ، بلکه صداقت ، تواضع و آرامش درونی او بود که سبب آرامش مخاطبانشان نیز می شد .
تخصص و تسلط ایشان در تاریخ مطبوعات ایران سبب شد که به حق ، به وی لقب مرد تاریخ مطبوعات داده شود و هم چنین به عنوان یکی از شاخص ترین استادان و محققان تاریخ ایران به ویژه تاریخ انقلاب مشروطه و تاریخ معاصر شناخته شود .

لینک نوشته
سه‌شنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳۸٦ - انجمن زنان پژوهشگر


جهت رويت مطالب قبلي به آرشيو وبلاگ مراجعه كنيد
 
انجمن زنان پژوهشگر تاريخ
اخبار وبلاگ ها
ليست وبلاگ ها

آمار و خروجی
  RSS 2.0  


Powered by:
پرشین وبلاگ